Athose

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athose
Komunë
Vendndodhja
Athose is located in Franca
Athose
Athose
47°04′41″V 6°18′36″L / 47.078056°V 6.31°L / 47.078056; 6.31Koordinatat: 47°04′41″V 6°18′36″L / 47.078056°V 6.31°L / 47.078056; 6.31
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Vercel-Villedieu-le-Camp
Ndërbashkësia Premiers Sapins
Kryetari Didier Cachod
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.63 km2
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25580
INSEE 25028


Athose është një komunëFrancë. Athose bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 158 banorë dhe sipërfaqe 7.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Athose – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale