Attenschwiller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attenschwiller
Komunë
noform
Pamje nga Attenschwiller
Vendndodhja
Attenschwiller is located in Franca
Attenschwiller
Attenschwiller
47°34′03″V 7°27′54″L / 47.5675°V 7.465°L / 47.5675; 7.465Koordinatat: 47°34′03″V 7°27′54″L / 47.5675°V 7.465°L / 47.5675; 7.465
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Mulhouse
Kantoni Huningue
Ndërbashkësia Porte du Sundgau
Kryetari Denis Wiederkehr
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.11 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 892 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68220
INSEE 68013


Attenschwiller është një komunëFrancë. Attenschwiller bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 892 banorë dhe sipërfaqe 5.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]