Attichy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attichy
Komunë
Vendndodhja
Attichy is located in Franca
Attichy
Attichy
46°17′17″V 5°09′38″L / 46.2881°V 5.1606°L / 46.2881; 5.1606Koordinatat: 46°17′17″V 5°09′38″L / 46.2881°V 5.1606°L / 46.2881; 5.1606
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Attichy
Ndërbashkësia Canton d'Attichy
Kryetari Bernard Favrolle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.74 km2
Lartësia 47 m (m.n.d.)
Popullsia 1933 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60350
INSEE 60025


Attichy është një komunëFrancë. Attichy bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 1933 banorë dhe sipërfaqe 14.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Attichy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale