Attignat-Oncin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attignat-Oncin
Komunë
noform
Pamje nga Attignat-Oncin
Stema_figura
Vendndodhja
Attignat-Oncin is located in Franca
Attignat-Oncin
Attignat-Oncin
45°30′33″V 5°46′35″L / 45.509167°V 5.776389°L / 45.509167; 5.776389Koordinatat: 45°30′33″V 5°46′35″L / 45.509167°V 5.776389°L / 45.509167; 5.776389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Les Échelles
Kryetari Jean-Pierre Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.46 km2
Popullsia 539 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73610
INSEE 73022


Attignat-Oncin është një komunëFrancë. Attignat-Oncin bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 539 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 18.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]