Attilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attilly
Komunë
noform
Pamje nga Attilly
Vendndodhja
Attilly is located in Franca
Attilly
Attilly
50°29′14″V 1°44′55″L / 50.4872°V 1.7486°L / 50.4872; 1.7486Koordinatat: 50°29′14″V 1°44′55″L / 50.4872°V 1.7486°L / 50.4872; 1.7486
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Vermand
Ndërbashkësia Pays du Vermandois
Kryetari Jean-Paul Bruet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.81 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 384 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2490
INSEE 2029


Attilly është një komunëFrancë. Attilly bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 384 banorë dhe sipërfaqe 11.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Attilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale