Atur, Dordogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atur
Komunë
noform
Pamje nga Atur
Vendndodhja
Atur is located in Franca
Atur
Atur
45°08′24″V 0°44′54″L / 45.139997°V 0.748285°L / 45.139997; 0.748285Koordinatat: 45°08′24″V 0°44′54″L / 45.139997°V 0.748285°L / 45.139997; 0.748285
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Saint-Pierre-de-Chignac
Ndërbashkësia Isle Manoire en Périgord
Kryetari Alain Cournil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.13 km2
Popullsia 1719 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24750
INSEE 24013


Atur është një komunëFrancë. Atur bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1719 banorë dhe sipërfaqe 19.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]