Aubéguimont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubéguimont
Komunë
Vendndodhja
Aubéguimont is located in Franca
Aubéguimont
Aubéguimont
49°48′30″V 1°40′26″L / 49.8083°V 1.6739°L / 49.8083; 1.6739Koordinatat: 49°48′30″V 1°40′26″L / 49.8083°V 1.6739°L / 49.8083; 1.6739
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Aumale
Ndërbashkësia CC du Canton d'Aumale
Kryetari Michel Lefrançois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.85 km2
Lartësia 211 m (m.n.d.)
Popullsia 172 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76390
INSEE 76028


Aubéguimont është një komunëFrancë. Aubéguimont bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 172 banorë dhe sipërfaqe 4.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]