Aubérive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubérive
Komunë
Vendndodhja
Aubérive is located in Franca
Aubérive
Aubérive
49°12′18″V 4°25′02″L / 49.205°V 4.4172°L / 49.205; 4.4172Koordinatat: 49°12′18″V 4°25′02″L / 49.205°V 4.4172°L / 49.205; 4.4172
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Beine-Nauroy
Ndërbashkësia Les Rives de la Suippe
Kryetari Pascal Lorin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.5 km2
Lartësia 113 m (m.n.d.)
Popullsia 204 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51600
INSEE 51019


Aubérive është një komunëFrancë. Aubérive bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 204 banorë dhe sipërfaqe 27.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]