Aubais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubais
Komunë
noform
Pamje nga Aubais
Stema_figura
Vendndodhja
Aubais is located in Franca
Aubais
Aubais
43°45′21″V 4°08′55″L / 43.7558°V 4.1486°L / 43.7558; 4.1486Koordinatat: 43°45′21″V 4°08′55″L / 43.7558°V 4.1486°L / 43.7558; 4.1486
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Sommières
Ndërbashkësia Rhôny Vistre Vidourle
Kryetari Pilar Chaleyssin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.79 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Popullsia 2353 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30250
INSEE 30019


Aubais është një komunëFrancë. Aubais bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 2353 banorë dhe sipërfaqe 11.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale