Aubas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubas
Komunë
noform
Pamje nga Aubas
Vendndodhja
Aubas is located in Franca
Aubas
Aubas
45°04′59″V 1°11′29″L / 45.083125°V 1.191407°L / 45.083125; 1.191407Koordinatat: 45°04′59″V 1°11′29″L / 45.083125°V 1.191407°L / 45.083125; 1.191407
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kantoni Montignac
Ndërbashkësia Vallée de la Vézère
Kryetari Patrick Gourdon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.53 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 611 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24290
INSEE 24014


Aubas është një komunëFrancë. Aubas bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 611 banorë dhe sipërfaqe 17.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale