Aubazat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubazat
Komunë
noform
Pamje nga Aubazat
Vendndodhja
Aubazat is located in Franca
Aubazat
Aubazat
45°08′24″V 3°26′18″L / 45.14°V 3.4383°L / 45.14; 3.4383Koordinatat: 45°08′24″V 3°26′18″L / 45.14°V 3.4383°L / 45.14; 3.4383
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni Lavoûte-Chilhac
Ndërbashkësia Ribeyre, Chaliergue et Margeride
Kryetari Jeanine Brugeyroux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.38 km2
Lartësia 640 m (m.n.d.)
Popullsia 188 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43380
INSEE 43011


Aubazat është një komunëFrancë. Aubazat bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 16.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubazat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale