Aubazine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubazine
Komunë
noform
Pamje nga Aubazine
Stema_figura
Vendndodhja
Aubazine is located in Franca
Aubazine
Aubazine
45°10′27″V 1°40′10″L / 45.174167°V 1.669444°L / 45.174167; 1.669444Koordinatat: 45°10′27″V 1°40′10″L / 45.174167°V 1.669444°L / 45.174167; 1.669444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kantoni Beynat
Ndërbashkësia Le Canton de Beynat
Kryetari Jean-Pierre Chouzenoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.07 km2
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Popullsia 874 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19190
INSEE 19013


Aubazine është një komunëFrancë. Aubazine bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 874 banorë dhe sipërfaqe 14.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]