Aube, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aube
Komunë
noform
Pamje nga Aube
Vendndodhja
Aube is located in Franca
Aube
Aube
48°44′23″V 0°32′48″L / 48.739722°V 0.546667°L / 48.739722; 0.546667Koordinatat: 48°44′23″V 0°32′48″L / 48.739722°V 0.546667°L / 48.739722; 0.546667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni L'Aigle-Ouest
Ndërbashkësia Pays de L'Aigle et de la Marche
Kryetari Jean-Marie Vercruysse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.74 km2
Lartësia 214 m (m.n.d.)
Popullsia 1409 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61270
INSEE 61008


Aube është një komunëFrancë. Aube bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1409 banorë dhe sipërfaqe 5.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]