Aubencheul-aux-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubencheul-aux-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Aubencheul-aux-Bois
Vendndodhja
Aubencheul-aux-Bois is located in Franca
Aubencheul-aux-Bois
Aubencheul-aux-Bois
49°50′12″V 4°12′17″L / 49.8367°V 4.2047°L / 49.8367; 4.2047Koordinatat: 49°50′12″V 4°12′17″L / 49.8367°V 4.2047°L / 49.8367; 4.2047
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Le Catelet
Ndërbashkësia Pays du Vermandois
Kryetari Francis Passet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.11 km2
Popullsia 310 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2420
INSEE 2030


Aubencheul-aux-Bois është një komunëFrancë. Aubencheul-aux-Bois bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 310 banorë dhe sipërfaqe 2.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]