Aubenton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubenton
Komunë
noform
Pamje nga Aubenton
Stema_figura
Vendndodhja
Aubenton is located in Franca
Aubenton
Aubenton
48°37′54″V 2°53′20″L / 48.6317°V 2.8889°L / 48.6317; 2.8889Koordinatat: 48°37′54″V 2°53′20″L / 48.6317°V 2.8889°L / 48.6317; 2.8889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Vervins
Kantoni Aubenton
Ndërbashkësia Pays des Trois Rivières
Kryetari Denise Charlier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.7 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 713 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2500
INSEE 2031


Aubenton është një komunëFrancë. Aubenton bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 713 banorë dhe sipërfaqe 23.7 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]