Aubepierre-Ozouer-le-Repos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubepierre-Ozouer-le-Repos
Komunë
Vendndodhja
Aubepierre-Ozouer-le-Repos is located in Franca
Aubepierre-Ozouer-le-Repos
Aubepierre-Ozouer-le-Repos
48°37′54″V 2°53′20″L / 48.6317°V 2.8889°L / 48.6317; 2.8889Koordinatat: 48°37′54″V 2°53′20″L / 48.6317°V 2.8889°L / 48.6317; 2.8889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Melun
Kantoni Mormant
Ndërbashkësia Yerres à l'Ancœur
Kryetari Pierre Cuypers
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.24 km2
Popullsia 899 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77720
INSEE 77010


Aubepierre-Ozouer-le-Repos është një komunëFrancë. Aubepierre-Ozouer-le-Repos bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 899 banorë dhe sipërfaqe 26.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]