Auberives-en-Royans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auberives-en-Royans
Komunë
noform
Pamje nga Auberives-en-Royans
Vendndodhja
Auberives-en-Royans is located in Franca
Auberives-en-Royans
Auberives-en-Royans
45°03′51″V 5°18′07″L / 45.064167°V 5.301944°L / 45.064167; 5.301944Koordinatat: 45°03′51″V 5°18′07″L / 45.064167°V 5.301944°L / 45.064167; 5.301944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Pont-en-Royans
Ndërbashkësia Bourne à l'Isère
Kryetari Stéphane Villard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.07 km2
Popullsia 359 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38680
INSEE 38018


Auberives-en-Royans është një komunëFrancë. Auberives-en-Royans bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 5.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]