Auberives-sur-Varèze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auberives-sur-Varèze
Komunë
Vendndodhja
Auberives-sur-Varèze is located in Franca
Auberives-sur-Varèze
Auberives-sur-Varèze
45°25′31″V 4°49′08″L / 45.425278°V 4.818889°L / 45.425278; 4.818889Koordinatat: 45°25′31″V 4°49′08″L / 45.425278°V 4.818889°L / 45.425278; 4.818889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni Roussillon
Ndërbashkësia Pays Roussillonnais
Kryetari Nicolas Bernard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.05 km2
Popullsia 1487 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38550
INSEE 38019


Auberives-sur-Varèze është një komunëFrancë. Auberives-sur-Varèze bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1487 banorë dhe sipërfaqe 7.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]