Aubermesnil-Beaumais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubermesnil-Beaumais
Komunë
Vendndodhja
Aubermesnil-Beaumais is located in Franca
Aubermesnil-Beaumais
Aubermesnil-Beaumais
49°51′24″V 1°07′33″L / 49.8567°V 1.1258°L / 49.8567; 1.1258Koordinatat: 49°51′24″V 1°07′33″L / 49.8567°V 1.1258°L / 49.8567; 1.1258
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Offranville
Ndërbashkësia Dieppe Maritime
Kryetari Louis Voisin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.88 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 455 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76550
INSEE 76030


Aubermesnil-Beaumais është një komunëFrancë. Aubermesnil-Beaumais bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 455 banorë dhe sipërfaqe 4.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]