Aubermesnil-aux-Érables

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubermesnil-aux-Érables
Komunë
Vendndodhja
Aubermesnil-aux-Érables is located in Franca
Aubermesnil-aux-Érables
Aubermesnil-aux-Érables
49°49′35″V 1°34′03″L / 49.8264°V 1.5675°L / 49.8264; 1.5675Koordinatat: 49°49′35″V 1°34′03″L / 49.8264°V 1.5675°L / 49.8264; 1.5675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Blangy-sur-Bresle
Ndërbashkësia CC de Blangy-sur-Bresle
Kryetari Maurice Denis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.48 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 238 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76340
INSEE 76029


Aubermesnil-aux-Érables është një komunëFrancë. Aubermesnil-aux-Érables bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 238 banorë dhe sipërfaqe 8.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]