Auberville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auberville
Komunë
noform
Pamje nga Auberville
Vendndodhja
Auberville is located in Franca
Auberville
Auberville
49°18′25″V 0°01′41″P / 49.306944°V 0.028056°P / 49.306944; -0.028056Koordinatat: 49°18′25″V 0°01′41″P / 49.306944°V 0.028056°P / 49.306944; -0.028056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Dozulé
Ndërbashkësia Estuaire de la Dives
Kryetari Antoine Grieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.62 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 487 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14640
INSEE 14024


Auberville është një komunëFrancë. Auberville bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 487 banorë dhe sipërfaqe 2.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]