Auberville-la-Campagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auberville-la-Campagne
Komunë
noform
Pamje nga Auberville-la-Campagne
Vendndodhja
Auberville-la-Campagne is located in Franca
Auberville-la-Campagne
Auberville-la-Campagne
49°32′02″V 0°36′06″L / 49.533889°V 0.601667°L / 49.533889; 0.601667Koordinatat: 49°32′02″V 0°36′06″L / 49.533889°V 0.601667°L / 49.533889; 0.601667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Le Havre
Kantoni Lillebonne
Ndërbashkësia Caux-Vallée de Seine
Kryetari Samuel Craquelin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.78 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 612 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76170
INSEE 76031


Auberville-la-Campagne është një komunëFrancë. Auberville-la-Campagne bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 612 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 4.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]