Auberville-la-Manuel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auberville-la-Manuel
Komunë
Vendndodhja
Auberville-la-Manuel is located in Franca
Auberville-la-Manuel
Auberville-la-Manuel
49°49′43″V 0°35′22″L / 49.8286°V 0.5894°L / 49.8286; 0.5894Koordinatat: 49°49′43″V 0°35′22″L / 49.8286°V 0.5894°L / 49.8286; 0.5894
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Cany-Barville
Ndërbashkësia Côte d'Albâtre
Kryetari Jean-Marie Georges
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.02 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76450
INSEE 76032


Auberville-la-Manuel është një komunëFrancë. Auberville-la-Manuel bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 3.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]