Auberville-la-Renault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auberville-la-Renault
Komunë
Vendndodhja
Auberville-la-Renault is located in Franca
Auberville-la-Renault
Auberville-la-Renault
49°40′56″V 0°22′01″L / 49.6822°V 0.3669°L / 49.6822; 0.3669Koordinatat: 49°40′56″V 0°22′01″L / 49.6822°V 0.3669°L / 49.6822; 0.3669
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Le Havre
Kantoni Goderville
Ndërbashkësia La Campagne de Caux
Kryetari Jean-Claude Benoist-Lucas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.96 km2
Lartësia 111 m (m.n.d.)
Popullsia 385 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76110
INSEE 76033


Auberville-la-Renault është një komunëFrancë. Auberville-la-Renault bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 385 banorë dhe sipërfaqe 4.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]