Aubeterre-sur-Dronne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubeterre-sur-Dronne
Komunë
noform
Pamje nga Aubeterre-sur-Dronne
Stema_figura
Vendndodhja
Aubeterre-sur-Dronne is located in Franca
Aubeterre-sur-Dronne
Aubeterre-sur-Dronne
45°16′21″V 0°10′16″L / 45.2725°V 0.1711°L / 45.2725; 0.1711Koordinatat: 45°16′21″V 0°10′16″L / 45.2725°V 0.1711°L / 45.2725; 0.1711
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Aubeterre-sur-Dronne
Ndërbashkësia Pays d'Aubeterre
Kryetari Jacques Mercier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.39 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 418 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16390
INSEE 16020


Aubeterre-sur-Dronne është një komunëFrancë. Aubeterre-sur-Dronne bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 418 banorë dhe sipërfaqe 2.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]