Aubeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubeville
Komunë
noform
Pamje nga Aubeville
Vendndodhja
Aubeville is located in Franca
Aubeville
Aubeville
45°29′58″V 0°00′10″P / 45.4994°V 0.0028°P / 45.4994; -0.0028Koordinatat: 45°29′58″V 0°00′10″P / 45.4994°V 0.0028°P / 45.4994; -0.0028
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Blanzac-Porcheresse
Ndërbashkësia Le Blanzacais
Kryetari Lionel Monnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.22 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 142 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16250
INSEE 16021


Aubeville është një komunëFrancë. Aubeville bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 142 banorë dhe sipërfaqe 8.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]