Aubevoye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubevoye
Komunë
noform
Pamje nga Aubevoye
Vendndodhja
Aubevoye is located in Franca
Aubevoye
Aubevoye
49°10′28″V 1°20′12″L / 49.174523°V 1.336624°L / 49.174523; 1.336624Koordinatat: 49°10′28″V 1°20′12″L / 49.174523°V 1.336624°L / 49.174523; 1.336624
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Les Andelys
Kantoni Gaillon
Ndërbashkësia Eure-Madrie-Seine
Kryetari Jean-Luc Recher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.63 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 4545 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27940
INSEE 27022


Aubevoye është një komunëFrancë. Aubevoye bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 4545 banorë dhe sipërfaqe 7.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]