Aubiac, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubiac
Komunë
noform
Pamje nga Aubiac
Vendndodhja
Aubiac is located in Franca
Aubiac
Aubiac
44°28′10″V 0°14′30″P / 44.469399°V 0.241528°P / 44.469399; -0.241528Koordinatat: 44°28′10″V 0°14′30″P / 44.469399°V 0.241528°P / 44.469399; -0.241528
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Bazas
Ndërbashkësia Le Bazadais
Kryetari Daniel Saint-Marc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.62 km2
Lartësia 118 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33430
INSEE 33017


Aubiac është një komunëFrancë. Aubiac bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe 5.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]