Aubiac, Lot-et-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubiac
Komunë
noform
Pamje nga Aubiac
Vendndodhja
Aubiac is located in Franca
Aubiac
Aubiac
45°01′12″V 0°24′20″P / 45.02°V 0.4056°P / 45.02; -0.4056Koordinatat: 45°01′12″V 0°24′20″P / 45.02°V 0.4056°P / 45.02; -0.4056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Agen
Kantoni Laplume
Ndërbashkësia Laplume-en-Bruilhois
Kryetari Jean-Marc Causse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.86 km2
Lartësia 107 m (m.n.d.)
Popullsia 1014 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47310
INSEE 47016


Aubiac është një komunëFrancë. Aubiac bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1014 banorë dhe sipërfaqe 13.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]