Aubie-et-Espessas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubie-et-Espessas
Komunë
noform
Pamje nga Aubie-et-Espessas
Vendndodhja
Aubie-et-Espessas is located in Franca
Aubie-et-Espessas
Aubie-et-Espessas
45°01′12″V 0°24′20″P / 45.02°V 0.405556°P / 45.02; -0.405556Koordinatat: 45°01′12″V 0°24′20″P / 45.02°V 0.405556°P / 45.02; -0.405556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni Saint-André-de-Cubzac
Ndërbashkësia Le Cubzaguais
Kryetari Sylvain Guinaudie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.55 km2
Lartësia 47 m (m.n.d.)
Popullsia 1125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33240
INSEE 33018


Aubie-et-Espessas është një komunëFrancë. Aubie-et-Espessas bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1125 banorë dhe sipërfaqe 7.55 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]