Aubiet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubiet
Komunë
noform
Pamje nga Aubiet
Stema_figura
Vendndodhja
Aubiet is located in Franca
Aubiet
Aubiet
43°38′49″V 0°47′04″L / 43.646944°V 0.784444°L / 43.646944; 0.784444Koordinatat: 43°38′49″V 0°47′04″L / 43.646944°V 0.784444°L / 43.646944; 0.784444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni Gimont
Ndërbashkësia Arrats-Gimone
Kryetari Daniel Hazard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.96 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 1099 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32270
INSEE 32012


Aubiet është një komunëFrancë. Aubiet bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1099 banorë dhe sipërfaqe 38.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubiet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale