Aubigné, Deux-Sèvres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigné
Komunë
noform
Pamje nga Aubigné
Vendndodhja
Aubigné is located in Franca
Aubigné
Aubigné
46°03′25″V 0°08′28″P / 46.0569°V 0.1411°P / 46.0569; -0.1411Koordinatat: 46°03′25″V 0°08′28″P / 46.0569°V 0.1411°P / 46.0569; -0.1411
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Chef-Boutonne
Ndërbashkësia Cœur du Poitou
Kryetari Yvan-Pierre Royer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.15 km2
Popullsia 212 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79110
INSEE 79018


Aubigné është një komunëFrancë. Aubigné bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 212 banorë dhe sipërfaqe 29.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]