Aubigné-Racan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigné-Racan
Komunë
Vendndodhja
Aubigné-Racan is located in Franca
Aubigné-Racan
Aubigné-Racan
47°41′29″V 0°16′07″L / 47.6914°V 0.2686°L / 47.6914; 0.2686Koordinatat: 47°41′29″V 0°16′07″L / 47.6914°V 0.2686°L / 47.6914; 0.2686
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni Mayet
Ndërbashkësia Aune et Loir
Kryetari Michel Royer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.03 km2
Lartësia 31 m (m.n.d.)
Popullsia 2114 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72800
INSEE 72620


Aubigné-Racan është një komunëFrancë. Aubigné-Racan bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 2114 banorë dhe sipërfaqe 32.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]