Aubigny, Calvados

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny
Komunë
noform
Pamje nga Aubigny
Vendndodhja
Aubigny is located in Franca
Aubigny
Aubigny
48°55′05″V 0°12′53″P / 48.918056°V 0.214722°P / 48.918056; -0.214722Koordinatat: 48°55′05″V 0°12′53″P / 48.918056°V 0.214722°P / 48.918056; -0.214722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Falaise-Nord
Ndërbashkësia Pays de Falaise
Kryetari Michel Lecapitaine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.02 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 324 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14700
INSEE 14025


Aubigny është një komunëFrancë. Aubigny bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 324 banorë dhe sipërfaqe 5.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]