Aubigny, Deux-Sèvres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny
Komunë
Vendndodhja
Aubigny is located in Franca
Aubigny
Aubigny
46°44′29″V 0°07′06″P / 46.7414°V 0.118333°P / 46.7414; -0.118333Koordinatat: 46°44′29″V 0°07′06″P / 46.7414°V 0.118333°P / 46.7414; -0.118333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Parthenay
Kantoni Thénezay
Ndërbashkësia Pays Thénezéen
Kryetari Marie-Josèphe Godard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.98 km2
Lartësia 156 m (m.n.d.)
Popullsia 182 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79390
INSEE 79019


Aubigny është një komunëFrancë. Aubigny bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 182 banorë dhe sipërfaqe 11.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]