Aubigny-aux-Kaisnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-aux-Kaisnes
Komunë
noform
Pamje nga Aubigny-aux-Kaisnes
Vendndodhja
Aubigny-aux-Kaisnes is located in Franca
Aubigny-aux-Kaisnes
Aubigny-aux-Kaisnes
49°29′56″V 3°47′31″L / 49.4989°V 3.7919°L / 49.4989; 3.7919Koordinatat: 49°29′56″V 3°47′31″L / 49.4989°V 3.7919°L / 49.4989; 3.7919
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Saint-Simon
Ndërbashkësia Saint-Simon
Kryetari Sylvain Van Heeswyck
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.72 km2
Popullsia 242 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2590
INSEE 2032


Aubigny-aux-Kaisnes është një komunëFrancë. Aubigny-aux-Kaisnes bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 242 banorë dhe sipërfaqe 3.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]