Aubigny-sur-Nère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubigny-sur-Nère
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Aubigny-sur-Nère is located in Franca
Aubigny-sur-Nère
Aubigny-sur-Nère
47°29′22″V 2°26′24″L / 47.489444°V 2.44°L / 47.489444; 2.44Koordinatat: 47°29′22″V 2°26′24″L / 47.489444°V 2.44°L / 47.489444; 2.44
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Vierzon
Kantoni Aubigny-sur-Nère
Ndërbashkësia Sauldre et Sologne
Kryetari Yves Fromion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.5 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 18015


Aubigny-sur-Nère është një komunëFrancë. Aubigny-sur-Nère bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 5851 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 61.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]