Aubilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubilly
Komunë
Vendndodhja
Aubilly is located in Franca
Aubilly
Aubilly
49°12′48″V 3°51′35″L / 49.2133°V 3.8597°L / 49.2133; 3.8597Koordinatat: 49°12′48″V 3°51′35″L / 49.2133°V 3.8597°L / 49.2133; 3.8597
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Ville-en-Tardenois
Ndërbashkësia Champagne Vesle
Kryetari Jean-Yves Leroy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.16 km2
Popullsia 51 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51170
INSEE 51020


Aubilly është një komunëFrancë. Aubilly bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 51 banorë dhe sipërfaqe 3.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale