Aubin, Aveyron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubin
Komunë
noform
Pamje nga Aubin
Stema_figura
Vendndodhja
Aubin is located in Franca
Aubin
Aubin
44°31′43″V 2°14′48″L / 44.5286°V 2.2467°L / 44.5286; 2.2467Koordinatat: 44°31′43″V 2°14′48″L / 44.5286°V 2.2467°L / 44.5286; 2.2467
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Villefranche-de-Rouergue
Kantoni Aubin
Ndërbashkësia Bassin de Decazeville Aubin
Kryetari André Martinez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.23 km2
Lartësia 342 m (m.n.d.)
Popullsia 4044 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12110
INSEE 12013


Aubin është një komunëFrancë. Aubin bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 4044 banorë dhe sipërfaqe 27.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]