Aubinges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubinges
Komunë
Vendndodhja
Aubinges is located in Franca
Aubinges
Aubinges
47°13′23″V 2°34′59″L / 47.2231°V 2.5831°L / 47.2231; 2.5831Koordinatat: 47°13′23″V 2°34′59″L / 47.2231°V 2.5831°L / 47.2231; 2.5831
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Les Aix-d'Angillon
Ndërbashkësia Hautes Terres en Haut Berry
Kryetari Sylvain Pascaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.97 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 366 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18220
INSEE 18016


Aubinges është një komunëFrancë. Aubinges bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 366 banorë dhe sipërfaqe 10.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]