Aubonne, Doubs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubonne
Komunë
noform
Pamje nga Aubonne
Vendndodhja
Aubonne is located in Franca
Aubonne
Aubonne
47°02′12″V 6°19′46″L / 47.036667°V 6.329444°L / 47.036667; 6.329444Koordinatat: 47°02′12″V 6°19′46″L / 47.036667°V 6.329444°L / 47.036667; 6.329444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Pontarlier
Kantoni Montbenoît
Ndërbashkësia CC du Canton de Montbenoît
Kryetari Claude Dhôte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.17 km2
Popullsia 238 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25520
INSEE 25029


Aubonne është një komunëFrancë. Aubonne bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 238 banorë dhe sipërfaqe 15.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]