Aubord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubord
Komunë
noform
Pamje nga Aubord
Stema_figura
Vendndodhja
Aubord is located in Franca
Aubord
Aubord
43°45′28″V 4°18′47″L / 43.7578°V 4.3131°L / 43.7578; 4.3131Koordinatat: 43°45′28″V 4°18′47″L / 43.7578°V 4.3131°L / 43.7578; 4.3131
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Vauvert
Ndërbashkësia La Petite-Camargue
Kryetari André Brundu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.42 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Popullsia 2416 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30620
INSEE 30020


Aubord është një komunëFrancë. Aubord bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 2416 banorë dhe sipërfaqe 9.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubord – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale