Aubréville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubréville
Komunë
Vendndodhja
Aubréville is located in Franca
Aubréville
Aubréville
44°00′28″V 4°19′32″L / 44.0078°V 4.3256°L / 44.0078; 4.3256Koordinatat: 44°00′28″V 4°19′32″L / 44.0078°V 4.3256°L / 44.0078; 4.3256
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Clermont-en-Argonne
Ndërbashkësia Centre Argonne
Kryetari Pierre Plessy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.99 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 409 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55120
INSEE 55014


Aubréville është një komunëFrancë. Aubréville bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 409 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 28.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]