Aubry-en-Exmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubry-en-Exmes
Komunë
Vendndodhja
Aubry-en-Exmes is located in Franca
Aubry-en-Exmes
Aubry-en-Exmes
48°47′36″V 0°04′07″L / 48.7933°V 0.0686°L / 48.7933; 0.0686Koordinatat: 48°47′36″V 0°04′07″L / 48.7933°V 0.0686°L / 48.7933; 0.0686
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Trun
Ndërbashkësia Pays d'Exmes
Kryetari Jean Ruffier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.6 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 293 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61160
INSEE 61009


Aubry-en-Exmes është një komunëFrancë. Aubry-en-Exmes bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 293 banorë dhe sipërfaqe 9.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]