Aubry-le-Panthou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubry-le-Panthou
Komunë
Vendndodhja
Aubry-le-Panthou is located in Earth
Aubry-le-Panthou
Aubry-le-Panthou (Earth)
48°51′05″V 0°14′01″L / 48.8514°V 0.2336°L / 48.8514; 0.2336Koordinatat: 48°51′05″V 0°14′01″L / 48.8514°V 0.2336°L / 48.8514; 0.2336
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Vimoutiers
Ndërbashkësia Pays de Camembert
Kryetari Jean-Claude Laigre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.85 km2
Lartësia 172 m (m.n.d.)
Popullsia 99 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61120
INSEE 61010


Aubry-le-Panthou është një komunëFrancë. Aubry-le-Panthou bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 6.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]