Aubure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubure
Komunë
Vendndodhja
Aubure is located in Franca
Aubure
Aubure
48°11′53″V 7°13′19″L / 48.1981°V 7.2219°L / 48.1981; 7.2219Koordinatat: 48°11′53″V 7°13′19″L / 48.1981°V 7.2219°L / 48.1981; 7.2219
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Ribeauvillé
Kantoni Sainte-Marie-aux-Mines
Ndërbashkësia Pays de Ribeauvillé
Kryetari Claude Humbrecht
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.9 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 421 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68150
INSEE 68014


Aubure është një komunëFrancë. Aubure bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 421 banorë dhe sipërfaqe 4.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aubure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale