Aubussargues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubussargues
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubussargues is located in Franca
Aubussargues
Aubussargues
44°00′28″V 4°19′32″L / 44.0078°V 4.3256°L / 44.0078; 4.3256Koordinatat: 44°00′28″V 4°19′32″L / 44.0078°V 4.3256°L / 44.0078; 4.3256
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Saint-Chaptes
Ndërbashkësia Pays d'Uzès
Kryetari Christian Chabalier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.52 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 335 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30190
INSEE 30021


Aubussargues është një komunëFrancë. Aubussargues bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 335 banorë dhe sipërfaqe 8.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]