Aubusson, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubusson
Komunë
Vendndodhja
Aubusson is located in Franca
Aubusson
Aubusson
48°47′03″V 0°33′09″P / 48.784167°V 0.5525°P / 48.784167; -0.5525Koordinatat: 48°47′03″V 0°33′09″P / 48.784167°V 0.5525°P / 48.784167; -0.5525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Flers-Nord
Ndërbashkësia Pays de Flers
Kryetari Pierre Salles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.9 km2
Lartësia 264 m (m.n.d.)
Popullsia 417 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61100
INSEE 61011


Aubusson është një komunëFrancë. Aubusson bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 417 banorë dhe sipërfaqe 3.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]