Aucaleuc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aucaleuc
Komunë
Vendndodhja
Aucaleuc is located in Franca
Aucaleuc
Aucaleuc
48°27′25″V 2°07′42″P / 48.4569°V 2.1283°P / 48.4569; -2.1283Koordinatat: 48°27′25″V 2°07′42″P / 48.4569°V 2.1283°P / 48.4569; -2.1283
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretagne
Departamenti Côtes-d'Armor
Qarku Arrondissement Dinan
Kantoni Dinan-Ouest
Ndërbashkësia Dinan
Kryetari Christophe Ollivier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.38 km2
Popullsia 875 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22100
INSEE 22003


Aucaleuc është një komunëFrancë. Aucaleuc bën pjesë në departamentin Côtes-d'Armorrajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 875 banorë dhe sipërfaqe 6.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]