Aucamville, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aucamville
Komunë
noform
Pamje nga Aucamville
Stema_figura
Vendndodhja
Aucamville is located in Franca
Aucamville
Aucamville
42°56′12″V 0°58′32″L / 42.9367°V 0.9756°L / 42.9367; 0.9756Koordinatat: 42°56′12″V 0°58′32″L / 42.9367°V 0.9756°L / 42.9367; 0.9756
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Toulouse-14
Ndërbashkësia Grand Toulouse
Kryetari Gérard André
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.96 km2
Lartësia 128 m (m.n.d.)
Popullsia 7817 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31140
INSEE 31022


Aucamville është një komunëFrancë. Aucamville bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 7817 banorë dhe sipërfaqe 3.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]